طراحی سایت شخصی

 

علاوه بر شرکت ها و ارگان ها، اشخاص حقیقی و حقوقی هم می توانند برای خود یک وب سایت شخصی داشته باشند. امروزه با وجود شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، فیسبوک و توئیترو... تصور می شود نیاز به داشتن وب سایت های شخصی کاهش پیدا کرده است. اگرچه افراد می توانند در شبکه های اجتماعی رزومه ای از خود و نمونه کارهای خود و فعالیت خودشان را معرفی کنند، اما داشتن یک سایت به صورت رسمی بسیار مفیدتر خواهد بود.

 

ویژگی های سایت شخصی(4ویژگی که شما را ملزم می کند یک سایت شخصی داشته باشید)

 1- ایجاد یک رزومه کاری تاثیرگذار:

برای افراد جویای کار: ساخت یک رزومه کاری قوی در سایت شخصیتان باعث ایجاد فرصت های شغلی زیادی می شود. اغلب افراد جویای کار سایت شخصی ندارند که این باعث می شود شما یک قدم از سایر افراد جلوترباشید. شما می توانید در سایت اطلاعات کامل و مفیدی از سوابق وتوانایی هایتان و همچنین نمونه کارها را همراه تصاویر قید کنید تا نظر مصاحبه کنندگان استخدام در هنگام بررسی رزومه شما جلب شود. این کار باعث می شود شما در روند مصاحبه حضوری به دنبال به دست آوردن مزایای بیشترباشید و نه معرفی و اثبات توانایی های خودتان.آنها دوست دارند در رابطه با شخصی که میخواهند آن را جذب نمایند اطلاعات بیشتری مانند رزومه کاری یا تصویر شما یا به طور کلی مهارتهایی که شما دارید کسب نمایند.

برای افراد با تخصص های خاص: ارائه یک رزومه خوب وقوی و قید نمونه کار ها در وب سایت شخصی  درتخصص خاصی که دارید، موجب افزایش مراجعه کننده خواهد بود و بسیاری از شرکت ها و ارگان ها با سر زدن به سایت و مطالعه رزومه، پیشنهاد همکاری به شما می دهند. زمانی که شرکت ها و یا مردم نام شما را در گوگل سرچ می کنند وب سایت شما برای آن ها نمایش داده خواهدشد و این برای آن ها ارزش زیادی دارد.

افراد با تخصص های مختلف از جمله پزشکان، وکلا، مهندسان، هنرمندان، ورزشکاران، سیاستمداران، بازیگران، استارت آپ ها، برنامه نویسان و... می توانند برای خود یک وب سایت شخصی داشته باشند.

 

 2- برندسازی شخصی:

اگر شما به صورت آزاد فعالیت دارید یا مدیر یک مجموعه هستید، علاوه بر داشتن سایت مربوط به محصولاتتان، می توانید یک سایت شخصی هم داشته باشید. مشتریان و شرکت ها ممکن است برای آشنایی بیشتر با شما نامتان را در گوگل سرچ کنندکه این امر می تواند در جلسات و همکاری ها و قرارداد ها یک امتیاز بزرگ برای شما محسوب شود.

 

 3- گرافیک به روز شده و متغیر:

شما می توانید برای معرفی خود و ارائه رزومه کاری یا برندسازی، به سراغ شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و فیسبوک و... بروید. اما قالب های این شبکه های اجتماعی اغلب به صورت استاتیک و غیرقابل تغییر است یا با تغییرات جزئی همراه است و یک چهارچوب مشخص شده دارند. اما مهم ترین مزایای سایت شخصی، قالب و گرافیک های زیبا و جذاب می باشد که با توجه به سلیقه و تخصص صاحب سایت می تواند تغییرکند. طراحی و شکل قالب سایت ها اغلب براساس تخصص ها و اهداف افراد طراحی مشودو پیاده سازی می شود و می تواند براساس آخرین متدهای به روز شده باشد. شکل قالب سایت می تواند عکس فرد یا زمینه ی تخصص وی باشد.

 

  4- بارگزاری مطالب و مقالات:

سایت شما باید با توجه به حوزه کاری خودتان دارای یک سری مقالات و نکات آموزشی باشد.که این مقالات ممکن است ازجایی دیگر گردآوری شده باشد(با ذکر منبع) ، یا براساس توانایی ها و تجربیات و دانش خودتان نوشته شده باشد. همچنین سایت باید دارای اخبار و مطالب به روز شده باشد. به طور مثال اگر شما پزشک عمومی هستید می توانید مطالبی دررابطه با انواع ویروس های جدید ارائه دهید.یا اگر درحوزه ی ساختمان فعالیت دارید می توانید آخرین قیمت مصالح ساختمانی را بارگزاری کنید و...