گرافیک

 

با ورود کاربر به سایت در نگاه اول ساختار گرافیکی چشم نواز آن سایت اولویت پیدا می کند. در واقع گرافیک است که مشخص می کند کاربر چقدر در سایت شما می ماند.

در طراحی یک سایت هرچقدر برنامه نویسی و کد نویسی عالی و پیشرفته ای انجام شده باشد در نهایت امتیاز و رتبه ی سایت را گرافیک خوب یا بد آن تعیین می کند. اگر سایت شما از گرافیک زیبا و جذابی برخوردار نباشد، سایت برای کاربران محیطی کسل کننده می شود و اصلا جذابیتی ندارد و باعث گیج شدن آن ها می گردد و در نهایت کاربران فورا سایت را ترک می کنند. که این مهم باعث پایین آمدن رتبه ی گوگل سایت می شود.

نوع و اندازه فونت ها، رنگ ها، چگونگی چیدمان مطالب و طراحی نشانه ها و آرم ها موارد کلی هستند که در طراحی یک سایت باید به آن توجه شود.

در واقع طراحی گرافیک سایت باید مانند یک دکوراسیون استفاده شده در یک مغازه، سبب جذب مشتری گردد. البته این نکته را هم باید در نظر داشت که طراحی سایت ها به همان اندازه که باید زیبا و جذاب باشند، باید روان و با سرعت بالایی لود شوند تا کاربران در کمترین زمان حداکثر اطلاعات را از سایت دریافت نمایند و راضی از سایت بیرون روند و همچنین راغب باشند که به سایت برگردند.

آرم و نام سایت نیز باید به خوبی و به طور واضح در کلیه بخش های سایت قابل مشاهده باشد. توجه داشته باشید که ممکن است همه کاربران به طور مستقیم وارد صفحه اصلی نشوند، از این رو باید کلیه صفحات وب سایت، دارای آرم و نام سایت باشندو این روند اعتبار بیشتری به سایت می بخشد.

 

مواردی که در طراحی سایت باید به گرافیک آن ها توجه کرد:

ساختاربندی و حاشیه ها از نظر طرح و رنگ

طراحی لوگوی سایت

طراحی بنرهای تبلیغاتی

تصاویر موردنیاز سایت از نظر اندازه و افکت

طراحی زیبا برای باکس ها و دکمه های ارسال اطلاعات

 

اهمیت گرافیک سایت در سئو:

معمولا سوال پیش می آید که گوگل چگونه یک گرافیک خوب را تشخیص می دهد! گرافیک سایت امری سلیقه ایست که در واقع گرافیک از آیتم های رتبه بندی گوگل نمی باشد. با این وجود بسیاری از فاکتور های مهم گوگل تنها در سایه گرافیک خوب سایت قابل دستیابی است. ماندگاری کاربر در سایت یکی از این موارد است. اگر سایتی جذاب و منحصر به فرد باشد و کاربر سایتی شبیه به سایت شما را در جایی مشاهده نکرده باشد، با این روش میتوانید چند ثانیه بیشتر کاربر را در سایت حفظ کنید.  و البته این گرافیک خوب برای سئوی سایت بسیار حائز اهمیت است.