رقص گوگل

اگر شما صاحب یک سایت شخصی هستید یا مدیریت یک سایت در دست شماست، اگر هرروز رتبه گوگل سایت را چک کنید خواهید دید که رتبه گوگل هرروز تغییر می کند و مقدار یکسانی ندارد. گوگل هر چند ثانیه یا هرچند روز یک بار معیار رتبه بندی خود را تغییر می دهد یا معیار جدیدی را ایجاد می کند که همین امر سبب تغییرات چشم گیری در رتبه ی سایت ها می شود. این تغییرات در معیار گوگل را به اصلاح رقص گوگل(Google Dance) می گویند. در رقص گوگل ممکن است جایگاه سایت شما در نتایج جستجو تغییر کند و یا رتبه سایت بالا و پایین شود.

این روزها سایت های گوناگونی برروی شبکه عظیم اینترنت طراحی و بارگذاری می شوند. صاحبان و طراحان سایت همیشه دغدغه این را داشته اند که سایتشان از نظر سئو رتبه بالایی داشته باشد و در نتایج جستجو گوگل بهترین نتیجه عایدشان شود. با توجه به تعداد بی شمار سایت ها و رقابت های نزدیک آن ها، انتخاب سایتی دقیق که مطابق معیارهای گوگل پیش رفته باشد، بسیار سخت است. در واقع رقص گوگل یا گوگل دنس( Google Dance) یکی از روش هایی است که گوگل برای به چالش کشیدن نتایج جستجو و رتبه بندی سایت ها استفاده میکند.

در رقص گوگل بسیاری از سایت ها ممکن است رتبه سایتشان بسیار پایین بیاید یا به طور کلی از نتایج گوگل حذف شوند اما بسیاری از سایت ها نیز می باشند که در این چالش رتبه خوبی نصیبشان می شود.

 

 

 

گوگل چقدر می رقصد؟

در ابتدا گوگل در هرسال 10 بار می رقصید یعنی تقریبا هر 36روز یک بار و بسیاری از سایت ها را درگیر خود می کرد حتی سایت هایی که ایندکس شده بودند. قبلا گوگل برای شاخص گذاری اصلی موتور جستجوی گوگل استفاده می شد. اما با گذشت زمان و افزایش چشمگیر سایت ها گوگل به فکر ایجاد معیارهای جدید در انتخاب سایت ها شد. دوره گوگل دنس امکان دارد چند روز یا چند ماه طول بکشد و هیچ زمان مشخص و ثابتی ندارد.

اگر از نتایج جستجو و رتبه سایتتان راضی نیستید آن را به روز رسانی کنید و منتظر بمانید ربات های خزنده گوگل در رقص بعدیشان به سراغ سایت شما بیایند. قالب به روز، مطالب مفید وتازه، بک لینک سازی و اشتراک در شبکه های اجتماعی از جمله مواردی هستند که می توانید برای بروزرسانی سایت خود در نظر بگیرید.

 

 

چه سایت هایی در دام گوگل دنس می افتند؟

در این میان سایت هایی هستند که طراحان آن ها موارد نهی شده از سمت گوگل را جدی نگرفته اند و اهمیتی به سئوی سایت نمی دهندکه عاقبت در دام گوگل دنس می افتند. سایت هایی که از کلمات کلیدی جدید استفاده کرده اند زیر نظر گوگل دنس قرار می گیرند. سایت های تازه تاسیس نیز از گوگل دنس بی نصیب نمی مانند.

 

کدام سایت ها از دست گوگل دنس در امان اند؟

سایت های قدیمی که اعتباری برای خودشان دارند، سایت هایی که از کلمات کلیدی جدید استفاده نکرده اند و فقط ایجاد تولید محتوای خوب و ارزشمند برای کاربرانشان اهمیت داشته است، همچنین سایت هایی که تمام قوانین بهینه سازی گوگل را در طراحی سایت خود در نظر گرفته اند از معیارهای جدید گوگل در امان خواهند بود.