امروزه با پیشرفت تکنولوژی کسب و کارهای اینترنتی نیز رونق گرفته است. بنابراین کم نیستند افرادی که برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی یا افزایش فروش محصولات و خدماتشان، اقدام به سفارش طراحی سایت اختصاصی می کنند. در این میان شرکت های زیادی نیز در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنند که مانند بسیاری از کسب و کارهای دیگر بازاری رقابتی دارند. بنابراین هر شرکت طراحی سایتی در بازار خود با چالش هایی روبه رو است که با تکنیک های بازاریابی باید راهی پیدا کند تا در مقابله با این چالش ها جان سالم به در ببرد.

به طور کلی در هر کسب و کاری اولین و بزرگ ترین چالش پیش رو جذب مشتری و تبدیل آن به مشتری دائم می باشد. مشخص است که برای جذب مشتری باید اقدام به بازاریابی کرد. بازاریابی باید براساس اصول و کاملا هدف گذاری شده صورت گیرد در غیر این صورت منجربه هدر رفتن وقت و منابع شرکت می گردد. برای انجام یک بازاریابی خوب ابتدا باید مشتریان هدف مشخص گردند.

 

مشتریان هدف

مشخص است که برای تعیین مشتری هدف ابتدا باید هدف شرکت مشخص گردد. این که هدف از جذب مشتری چه باشد و در صورت به وجود آمدن مشتری چه اقدامی باید صورت گیرد. بعد از آن باید مشخص گردد که مخاطبان و مشتریان شرکت چه افرادی هستند. قطعا کسانی صاحب یک سایت هستند که مدیریت یک مجموعه و کسب و کار را در دست دارند بنابراین مخاطب شما باید کسانی باشند که مدیر مجموعه های نسبتا بزرگی هستند که برای معرفی خدمات خود و پیشرفت در کسب و کارشان نیازمند یک سایت اختصاصی هستند. پس اگر شما مخاطب خود را افراد عادی و مجموعه های کوچک در نظر بگیرید قطعا با شکست مواجه می شوید.

 

انتخاب روش بازاریابی

بعد از مشخص شدن مخاطبان باید اقدام به بازاریابی کنید اما انتخاب شیوه ی بازاریابی نیز مهم است زیرا در تبدیل کردن مخاطبان به مشتری واقعی بسیار موثر است. بسیاری از شیوه های بازاریابی برای مشتری آزاردهنده است و روش های قدیمی دیگر جواب گو نیست. بنابراین برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و نیرو باید در انتخاب شیوه ی بازاریابی نهایت دقت را بکنیم. یکی از شیوه های موثر در بازاریابی شرکت طراحی سایت می توان به "بازاریابی محتوایی" اشاره کرد.

همچنین اگر در این حوزه تازه کار هستید یک لیست از تمام دوستان و آشنایان خود که دارای کسب و کاری هستند، تهیه کنید و با ارسال کاتالوگ فعالیت خودتان را به آن ها معرفی نمایید. همچنین از این افراد بخواهید که اگر کسی قصد راه اندازی و سفارش سایت داشت را به سمت شما هدایت کند و به شما معرفی کند.

 

سایت اختصاصی:

وقتی شما زمینه فعالیت خود را به مشتری اعلام می کنید، کنجکاو می شود که سایت خودتان را ببیند و اولین اقدامش برای آشنایی با شرکت شما این است که نام شرکت شما را در اینترنت سرچ می کند. شما به عنوان یک طراح سایت باید وب سایت خود را طوری طراحی کنید که از نظر ظاهری مورد قبول هرنوع مخاطبی باشد و در عین حال دسترسی به قسمت ها و اطلاعیه ها باید به راحتی برای او در دسترس باشد. به طور کلی فضا و دیزاین باید طوری طراحی شده باشد که کاربر احساس راحتی کند و مشتاق باشد تا از بخش های مختلف سایت دیدن نماید.

در ضمن برای ایجاد بازاریابی محتوایی، لازم است محیطی که محتوا در آن به نمایش در می آید جذاب و حرفه ای طراحی شده باشد. همچنین وب سایت شما باید رابط کاربری(UI)و تجربه کاربری(UX) را با کیفیت و به بهترین شکل ممکن برای کاربر اجرا کند.

 

پرسونا:

در بازاریابی طراحی سایت باید از تولید محتوا برای مخاطب عام پرهیز کنید. با تعیین مشتریان هدف و این که مخاطبان شما چه کسانی هستند باید محتوایی تولید کنید که برای آن ها مفید و جذاب باشد. یکی از روش های شناسایی کاربر استفاده از پرسونای مشتریان است. پرسونا شامل گروهی از مخاطبان و کاربران هستند که در یک حوزه فعالیت دارند و از خدمات شما به طور مشابهی استفاده می کنند. شما می توانید محتوا را براساس نیازها و مرتبط با حوزه ی کاری این پرسوناها طراحی و پیاده سازی نمایید. این روش باعث اعتماد و اطمینان خاطر پرسوناها نسبت به شرکت شما می شود.

 

حضور در شبکه های اجتماعی:

با تولید محتوا و انتشار آن در سایت متوقف نشوید. مخاطبان و مطالعه کنندگان محتوای خود را از طریق شبکه های اجتماعی گسترش دهید. شبکه های اجتماعی بستری عالی برای به اشتراک گذاشتن محتوای شما می باشد تا آن را به دست مخاطبان و کاربران بیشتری برسانید. تعامل با مخاطبان را در این شبکه ها فراموش نکنید.

 

 

جذب مشتری:

به طور کلی در بازاریابی باید با مشتری طوری صحبت شود که ارزش کار شما را درک کند. با انجام بخشی از کار به صورت رایگان و در نظر گرفتن تخفیف می توانید اعتماد مشتری را جذب نمایید. بخشی از سایت را برای نمونه به صورت رایگان طراحی کنید تا مشتری ارزش کار را درک کند و مشتاق به ادامه همکاری شود.

نیاز مشتری را شناسایی کنید و بر اساس نیاز او اقدام به معرفی شرکت خود نمایید. به طور مثال اگر مخاطب شما در حوزه بازرگانی فعالیت دارد به او بگویید که شرکت شما در زمینه طراحی سایت فروشگاهی فعال است و نمونه کارهای مرتبط به این حوزه را به او معرفی کنید. با انجام این کار مشتری تصمیمش برای سفارش پروژه جدی تر می شود.

مشاوره رایگان در نظر بگیرید. با این کار مخاطبان احتمالی در مورد جزئیات کار اطلاعات بیشتری کسب می کنند و بیشتر ترغیب می شوند که سایت سفارش دهند.