یکی از نگرانی های دارندگان سایت ها بعد از راه اندازی سایت، میزان بازدید و رتبه سایت و همچنین نتایج جستجو در گوگل می باشد. میزان بازدید سایت یکی از معقوله های مهم و اساسی در مدیریت یک سایت می باشد که ادمین باید سعی در افزایش این میزان بازدید داشته باشد. چرا که میزان بازدید سایت در میزان رتبه و نتیجه گوگل تاثیر و در نهایت بر روی میزان فروش آن مجموعه نیز تاثیر خواهد داشت.

اگر شما نیز سایتی را راه اندازی نموده اید که به وسیله آن خدماتی ارائه می دهید یا محصولی برای فروش دارید، بهتر است هرچه سریع تر به فکر افزایش بازدید و ترافیک سایتتان باشد تا بتوانید از سایتتان بیشترین بازدهی را داشته باشید.

هرچقدر سایت شما عالی باشد و امکانات خوب با قالبی حرفه ای داشته باشید، تا نتوانید ترافیکی واقعی دریافت کنید بی فایده است و سودی برای شما نخواهد داشت.

بسیاری از مجموعه ها با داشتن سایتی حرفه ای، فروش آنلاینشان چنگی به دل نمی زند. لازمه ی حیات هر سایتی ایجاد ترافیک به صورت منظم و افزایش بازدید کاربران می باشد. در این مقاله قصد داریم راهکارهایی برای افزایش ترافیک و بازدید سایت ارائه نماییم تا شما با استفاده از این راه کارها بهترین بازدهی را از سایتتان داشته باشید.

 

1- نوشتن مقالات با موضوعات مفید و کاربردی

بارگذاری مقالات در قسمت بلاگ بهترین روش افزایش رتبه و بازدید سایت می باشد. سعی کنید مقالاتی تازه با موضوعات مفید و ترجیحا مرتبط با موضوع سایت و خدمات و محصولاتتان نشر دهید. این نکته را یادتان نرود که گوگل مقالات کپی پیست شده را تشخیص می دهد و همین امر سبب کاهش رتبه سایت می شود. پس سعی کنید مقالات را با استفاده از دانش و تجربه خودتان بنویسید. مقالاتی با موضوعاتی که برای کاربر جذاب و جالب باشد، باعث می شود کاربر چند ثانیه/ دقیقه بیشتر در سایت شما بماند و این مهم سبب افزایش بازدید سایت می شود.

 

2- لینک های داخلی و گردش در سایت

همان طور که قبلا گفته شد، نگه داشتن کاربر حتی برای چند ثانیه بیشتر در سایت بر افزایش رتبه و بازدید سایت تاثیر زیادی خواهد داشت. با ایجاد لینک ها در صفحات به بخش های مختلف، کاربر رادر سایت گردش دهید تا بیشتر در سایت بماند. البته باید دقت داشته باشد که این لینک ها باید به هم مرتبط باشند و خارج از خواسته و نیاز کاربر نباشند زیرا در غیر این صورت کاربر سردرگم شده و سریعا سایت را ترک میکند.

 

3- استفاده از کلمات کلیدی

کلمات کلیدی اصطلاحاتی هستند که به وسیله آن ها کاربر می تواند به محتوای مورد نظر دسترسی پیدا کند. همچنین ربات های خزنده ی گوگل از طریق همین کلمات کلیدی سایت شما را به کاربران معرفی می کنند. شما باید کلماتی را که مرتبط با سایت می باشد را لیست کنید و این کلمات را در بخش های مختلف سایت استفاده کنید. کلماتی که احتمال می دهید کاربر با آن ها موضوع مورد نظر را در گوگل جستجو می کند. سعی کنید از این کلمات کلیدی هنگام مقاله نوشتن نیز کمک بگیرید. در هنگام استفاده از کلمات کلیدی مواظب باشید گرفتار رقص گوگل نشوید!

می توانید مقاله مربوط به رقص گوگل را در اینجا مطالعه کنید.

 

 

4- ویدئو و انیمیشن در سایت

استفاده از انیمیشن یا گیف در سایت ها به دلیل القای حس کنجکاوی و فرح بخشی باعث درگیر کردن بصری کاربر می شود. انیمیشن ها تصاویر متحرک یا ویدئو های کوتاهی هستند که برای آموزش، طنز، تبلیغات و ... مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی مواقع کاربر به دلیل خستگی یا کمبود وقت ترجیح می دهد برای رسیدن به محتوای مورد نظر به سراغ ویدئو ها برود. وجود ویدئوها در بخش آموزش یا اخبار باعث جذب کاربر و ماندگاری آن در سایت می شود. بهتر است برای ویدئوهای طولانی آن ها را به چند بخش تقسیم کنیم تا کاربرانی که وقت کافی ندارند بتوانند برنامه ریزی داشته باشند تا در زمان های مختلف بخش ها را دنبال کنند.

 

 

5- سرعت سایت را زیاد کنید

فرض کنید کاربری برای خواندن مقاله یا خرید محصول می خواهد وارد سایت شما بشود. با وارد کردن آدرس سایت، سایت شروع به لود شدن می کند. این لود شدن 10 ثانیه طول می کشد، در برخی موارد 20 ثانیه! عملکرد کاربر در این موارد چیست؟ آیا صبر می کند تا سایت لود شود؟ خیر کاربر به سرعت صفحه را می بندد و سراغ سایت رقیب شما می رود. به همین دلیل سرعت لود شدن صفحات سایت بسیار مهم می باشد.

اگر می خواهید کاربران خود را از دست ندهید بهتر است هرچه سریع تر به فکر افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایتتان باشید. شما می توانید مقاله روش های افزایش سرعت سایت را در اینجا مطالعه نمایید.

 

6- عضویت در شبکه های اجتماعی

با عضویت در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام، فیسبوک، توئیتر و ... و ایجاد یک صفحه اختصاصی می توانید بستر تبلیغاتی برای مجموعه و سایت خود ایجاد نمایید. در صفحه اختصاصی با ایجاد لینک سایتتان، مخاطبانتان را به سایت دعوت نمایید. مخاطبان برای آشنایی بیشتر با کلیک بر روی یک لینک ساده به سایت شما هدایت می شوند. این امر درافزایش بازدید سایت شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

 

 

 

7- پاسخ به نظرات کاربران

سعی کنید در بیشتر بخش های سایت فرم ارسال نظر برای کاربران در نظر بگیرید. اکثر کاربرانی که وارد سایت ها می شوند تمایل دارند نظر خودشان را در مورد مطلب یا خبری که درج کرده اید، ارائه دهند یا سوالی برایشان پیش می آید که از این طریق سوالشان را مطرح می کنند و برایشان مهم است که ادمین سایت به این کامنت ها پاسخ دهد. شما با پاسخ به کامنت های کاربران حس ارزشمندی و اعتماد را به آن ها انتقال می دهید. کاربران پس از درج کامنت در سایت، مدام به سایت سر می زنند تا جواب کامنت خود را دریافت کنند. اگر جوابی دریافت نکرده باشند مایوس شده و دیگر وارد سایت نمی شوند. همچنین در برخی سایت ها از طریق همین فرم ها بحث های مفصل و داغی بین کاربران خاص آن سایت رخ می دهد که گاهی نیز می تواند جنبه آموزشی داشته باشد. شما با مدیریت این بحث ها و همچنین اظهار نظر می توانید کاربران ثابتی برای سایت خود داشته باشید. شما می توانید این فرم ها را در بخش اخبار،مقالات، مشاوره، تماس با ما و... درج کنید تا از این طریق ارتباط بهتر و قوی تری میان خود و کاربران برقرار نمائید.

 

8- ریسپانسیو

با ورود گوشی های همراه به دنیای تکنولوژی اغلب کاربران از طریق موبایل وارد سایت می شوند. با ورود کاربران به سایت، اگر تصاویر و قالب برایشان به درستی اجرا نشود گیج و سردرگم شده و سایت را ترک می کنند. همگام سازی سایت با انواع گوشی و تبلت یکی از معقوله های مهم جذب کاربر و مشتری در کسب و کار اینترنتی می باشد. پس بهتر است سایت را ریسپانسیو طراحی کنید تا کاربران خود را از دست ندهید.

 

 

بیشتر بخوانید:

راه کارهای ایجاد امنیت در سایت

روش های افزایش سرعت سایت